niedziela, 7 stycznia 2018

"Moc Wyzwolona" - Sean Williams (R)

"Moc Wyzwolona" to jedna z bardziej intrygujących pozycji Star Wars. Czemu? Mam na poparcie tej tezy dwa, potężne argumenty...
Książka opowiada o losach Galena Marka, tzw. Starkillera, czułego na Moc syna jednego z Jedi. Galena Marka, gdy był jeszcze dzieckiem, Vader potajemnie zabrał ze sobą i szkolił, by pewnego dnia pomógł mu obalić Imperatora! Myślę, że to jedno zdanie zaprosi do lektury nie tylko fanów Star Wars. Książka sprostała wymagającemu opisowi - czyta się ją wyśmienicie, historia sama w sobie jest bardzo ciekawa, jest wiele niespodziewanych zwrotów psychologicznych, fabularnych... Razem ze Starkillerem wypełniamy różne misje Czarnego Lorda dotyczące m.in. zabijania pozostałych po Rozkazie 66 Jedi. Umiejętności Galena Marka rosną (walczy w ciekawy sposób trzymając miecz/miecze w odwrotną niż zwykle stronę, za plecami), a czy zamach na Imperatora dochodzi do skutku, jak z tej sytuacji wychodzi Vader, jak Galen Marek...Trzeba sięgnąć po książkę, żeby się dowiedzieć. 

 Intrygująca pozycja powiadasz...?
1) Ciekawa historia, opisanie postaci z ogromną potęgą we władaniu Mocą, zaskakująca sytuacja: "zamach na Imperatora przez tajemnego ucznia Vadera...?"
2) Na bazie tej historii powstały dwie gry komputerowe - analogicznie - The Force Unleashed oraz The Force Unleashed II, które obok Empire at War uważam za najlepsze gry gwiezdnowojenne, a nawet ogólnie jedne z najlepszych gier, jakie powstały... Jeśli kogoś wciągnie książka zawsze może sięgnąć po grę komputerową i dosłownie poprowadzić postać Galena Marka... Dla mnie brzmiało i brzmi nadal bardzo zachęcająco. 

Z warstwy technicznej... książka jest wydana w Polsce przez Amber, na przodzie znajduje się Starkiller porażający szturmowców błyskawicami Mocy. Pierwsze strony książki to chronologiczne zestawienie wszystkich wydanych dotychczasowo książek. Książka ma 320 stron, w sam raz na przygodę z Ciemną Stroną!

Ocena: bardzo silne 8!

Recenzja książki: Star Wars. Moc wyzwolona - Sean Williams, przekład Andrzej Syrzycki, Warszawa 2009r., Wydanie I, Wydawnictwo Amber, 320 stron.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz